ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سوسک تعمیرکار برای تعمیر موتور هواپیما

© Photo / Immanuel Kant Baltic Federal Universityسوسک تعمیرکار برای تعمیر موتور هواپیما
سوسک تعمیرکار برای تعمیر موتور هواپیما - اسپوتنیک ایران
شرکت "رولزرویس" ربات های سوسک نمایی را ابداع کرده است که در قسمت های گوناگون هواپیما می چرخند و مشکلات احتمالی را بررسی می کنند.

به گزارش اسپوتنیک، این ربات ها، بخشی از پروژه "موتور هوشمند"(IntelligentEngine) رولزرویس است. با بازرسی های انجام شده توسط این ربات، دیگر نیازی به خارج کردن کل موتور از هواپیما نیست. رولزرویس امیدوار است با این ابداع، برخی از کارهای جزیی مربوط به تعمیر و نگهداری، به طور همزمان انجام شوند.
یکی از این ربات ها موسوم به "فلیر" (Flare) که می تواند به شکل مار درآید، مانند یک درون بین در فضای موتور می چرخد و با همکاری دیگر ربات ها، پوشش های تخریب شده مقاوم در برابر حرارت را تعمیر می کند.

علاوه بر این، رولزرویس، ربات های کوچکی شبیه به سوسک ابداع کرده است که در مرکز موتور قرار می گیرند. این ربات های 10 میلی متری، به دوربین های کوچکی مجهز هستند و تصاویر زنده ای را به اپراتور ارائه می دهند تا بازرسی های بصری به شکل کارآمدتری صورت گیرد.
فناوری دیگر رولزرویس، ربات هایی به باریکی مداد هستند که در موتور تعبیه می شوند. این ربات ها، از نظر حرارتی محافظت می شوند تا در برابر گرمای شدید مقاوم باشند و برای اطمینان از عملکرد درست اجزای موتور، هر زمان که لازم باشد، داده های مرتبط را به مرکز عملیات بازمی گردانند.
شرکت رولزرویس در ابداع این فناوری ها، با "دانشگاه ناتینگهام" (University of Nottingham) انگلستان و "دانشگاه هاروارد" (Harvard University) آمریکا همکاری کرده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала