ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

متحد شدن چین و آلمان در جنگ اقتصادی با آمریکا

© AFP 2021 / Muneyoshi Someyaمتحد شدن چین و آلمان در جنگ اقتصادی با آمریکا
متحد شدن چین و آلمان در جنگ اقتصادی با آمریکا - اسپوتنیک ایران
پکن امیدوار است بیانیه مشترکی با اتحادیه اروپا در محکومیت سیاست اقتصادی ترامپ صادر کند.

به گزارش اسپوتنیک، لی که چیانگ، نخست وزیر چین در چارچوب تدارکات برای تدوین چنین سندی از کشورهای اروپای شرقی و آلمان بازدید کرد. در برلین توافقنامه هایی به ارزش 23 میلیارد دلار به امضا رسید و چین وعده داد دسترسی به بازار داخلی خود را برای سرمایه گذاران اروپایی تسهیل کند.
اینکه صادرات هم چین و هم آلمان به امریکا به مراتب بیشتز ار واردات آنها از ایالات متحده است، دو کشور را متحد می سازد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بارها از ضرورت رفع این عدم توازن در تجارت سخن گفته و کاخ سفید در نهایت حقوق گمرکی مضاعف باری واردات وضع کرد که در نتیجه آن فقط چین 34 میلیارد دلار ضرر کرد.
بازدید نخست وزیر چین از اروپا به نزدیکی کشورهایی که از سیاست اقتصادی ترامپ ضربه دیده اند، کمک کرد و وی در سخنرانی خود در صوفیه گفت پکن تعرفه های گمرکی برای واردات کالاها به چین را کاهش خواهد داد. همچنین انگلا مرکل تاکید کرد حقوق گمرکی مضاعف آمریکا برای واردات ار چین به کارآفرینان آلمانی نیز ضرر وارد نمی سازد.
پکن به کمک اروپا در مبارزه با امریکا امیدوار است. در نظر است دیدار سران چین و اتحادیه اروپا برای بحث درباره مسائل مربوط به همکاری سیاسی و اقتصادی دو طرف روز های 16 و 17 ژویئه برگزار شود و در پایان آن اعلامیه مشترکی صادر شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала