ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تلاش ایران برای انتقال 300 میلیون یورو از آلمان به تهران

© Sputnik / Vladimir Trefilovتلاش ایران برای انتقال 300 میلیون یورو از آلمان به تهران
تلاش ایران برای انتقال 300 میلیون یورو از آلمان به تهران - اسپوتنیک ایران
ایران تصمیم دارد مبلغ 300 میلیون یورو بخاطر تحریم های جدید آمریکا از آلمان به این کشور وارد کند.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه بیلد آلمان گزارش داد: ایران تصمیم دارد مبلغ 300 میلیون یورو از یکی از حساب بانکی خود در آلمان برداشت و آنرا به وسیله هواپیما به خاطر از سرگیری تحریم های طی چند ماه آینده به ایران منتقل کند.

پیش از این وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرده بود که قدرت های جهانی نمی توانند خسارت هایی را که پس از سرگیری مجدد تحریمات به تهران وارد می شود را به طور کامل جبران کنند.

گفته می شود، دولت آلمان در حال بررسی درخواست ایران برای بازگرداندن 300 میلیون یورو پول نقد از این کشور به تهران است.

در این گزارش آمده است تهران نگران آن است که با شروع تحریم‌های آمریکا با مشکل کمبود پول نقد مواجه شود. این حجم پول نقد قرار است از بانک ایران ـ اروپا برداشت شود.آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرده و به کشورها دستور داده است که از ماه نوامبر خرید نفت از ایران را متوقف کرده و شرکت‌های خارجی نیز باید همکاری با ایران را متوقف کنند در غیر اینصورت نام آنها به فهرست سیاه آمریکا افزوده خواهد شد.

ایران به سازمان نظارت بر فعالیت‌های مالی آلمان اعلام کرده است که این کشور به پول نقد موجود در حساب خود برای تأمین ارز سفرهای خارجی شهروندان ایرانی نیاز دارد چرا که ایرانی‌ها نمی‌توانند از کارت‌های اعتباری خود در خارج از کشور استفاده کنند.

سازمان نظارت بر فعالیت‌های مالی آلمان هم اکنون در حال بررسی این درخواست است و در این باره از وزارت اقتصاد، امور خارجه و مقامات مرتبط با صدراعظم آلمان کسب تکلیف کرده است. آمریکا و اسرائیل ابراز نگرانی کردند که ایران از این پول برای تأمین مالی گروه‌های مسلح در خاورمیانه استفاده کند اما دولت آلمان اعلام کرده است هیچ سندی مبنی بر این ادعا وجود ندارد.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала