ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

راهکارهای موثر در پیشگیری از گرمازدگی +عکس

© AP Photo / Tsering Topgyalراهکارهای موثر در پیشگیری از گرمازدگی +عکس
راهکارهای موثر در پیشگیری از گرمازدگی +عکس - اسپوتنیک ایران
چگونه از گرمازدگی پیشگیری کنیم.

به گزارش اسپوتنیک، مدتی است که هوا رو به گرمی می رود و ظاهرا این گرما و افزایش دما ادامه دارد. به همین دلیل اسپوتنیک شما را به رعایت نکات زیر دعوت می کند.
علائم گرمازدگی می تواند شامل افزایش دمای بدن، سردرد، سرگیجه و منگی، حال بد و بی اشتهایی، تشنگی شدید، تپش قلب، تند نفس کشیدن، تعریق شدید و پوست رنگ پریده و نمناک، انقباضات شدید عضلانی باشد. اگر فردی دچار گرمازدگی شد، اول او را به جای خنک منتقل کنید و لباسهای اضافی را در آورید. سپس به او مقدار زیادی آب بدهید و پوست را با اسفنج یا اسپری با آب نمناک خنک کنید.

A post shared by naghmeh (@naghmehkhosh) on Aug 27, 2017 at 6:50pm PDT

پس از آن در کنار فرد بمانید تا حالش بهتر شود و هر چند دقیقه یک بار چک کنید که آیا سرعت تنفس یا ضربان قلبش کمتر شده است یا نه. به طور معمول پس از نیم ساعت باید حال فرد بهتر شود.

برای پیشگیری از گرمازدگی باید مقدار زیادی آب خنک بنوشید، بخصوص اگر در گرما ورزش می کنید یا تحرک زیادی دارید. همچنین در روزهای بسیار گرم ساعت های اوج گرما در صورت امکان از خانه بیرون نروید و زیر تابش مستقیم آفتاب نمانید.
پوست خود را مرتب با آب خنک کنید و دوش آب سرد بگیرید. همچنین لباس گشاد و به رنگ روشن بپوشید.

همراه داشتن مقدار کافی آب برای نوشیدن و خنک کردن پوست تاثیر بسزایی برای مقابله با گرما دارد.
پوشش مناسب مانند داشتن لباس گشاد به رنگ روشن و کلاه لبه‌دار می تواند به افراد کمک زیادی کند. همچنین استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب و عینک آفتابی مناسب که کناره‌های چشم را محافظت میکند نیز بسیار ضروری است.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала