ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

خاموشی ها تا آخر تابستان در ایران ادامه خواهد داشت

© Fotolia / Curioso Photographyخاموشی ها تا آخر تابستان در ایران ادامه خواهد داشت
خاموشی ها تا آخر تابستان در ایران ادامه خواهد داشت - اسپوتنیک ایران
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان داشت که بر اساس قول وزارت نیرو، زمان بندی خاموشی از روز شنبه اعلام خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا اسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس ایران بیان داشت: متاسفانه قطعی برق و خاموشی‌های ایجاد شده اعتراضات زیادی را در کشور ایجاد کرده است. این موضوع صرفا یک خاموشی ساده نیست بلکه آثار و تبعات اقتصادی، روانی و اجتماعی دارد و می‌تواند اسباب مخاطرات یا خساراتی را فراهم کند مثلا ممکن است فردی در زمان قطعی برق در آسانسور گیر کند یا تراکنش بانکی متوقف شود و باعث ایجاد خسارت شود یا معامله‌ای فسخ شود و یا مشکلاتی برای پمپ بنزین و چراغ راهنما به وجود بیاید.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر سیستم برق هوشمند باشد این موضوع قابل کنترل است، ضمن اینکه این مساله حتما باید به اطلاع مردم برسد. ما در این رابطه قانون داریم، حتی برخی از کارخانجات که تولیدات‌شان وابسته به تابستان است خسارات سنگینی می‌بینند که دولت ملزم به پرداخت خسارت به آنهاست گرچه مردم این را طلب نمی‌کندند و صرفا می‌خواهند بدانند خاموشی چه وقت اتفاق می‌افتد.
قره‌خانی افزود: طبق قول وزارت نیرو زمان‌بندی خاموشی‌ها از روز شنبه اطلاع‌رسانی خواهد شد. به دلیل کاهش نذورات جوی ما ۴۰۰۰ مگاوات برق آبی را نداریم و در کنار آن افزایش مصرف را شاهد هستیم، ضمن اینکه سرمایه‌گذاری لازم برای تولید نیروگاه ایجاد نشده و دولت در بازپرداخت برق تولیدی به شرکت‌های خصوصی خلف وعده داشته است. علاوه بر این آهنگ حرکت به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر کند شده در حالیکه اگر به سمت انرژی تجدیدپذیر برویم به دلیل آنکه مدت بهره‌برداری آن کوتاه است در سال آینده این دغدغه را نخواهیم داشت، اما متاسفانه وزارت نیرو در این زمینه ضعیف عمل کرده است.
این نماینده مجلس در پایان تاکید کرد که خاموشی‌ها تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала