ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

در ایران راه مقابله با آمریکا یافت شد

ایران برای مقابله با آمریکا آماده است.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، ایران اجازه صادرات نفت را به شرکت های خصوصی می دهد. بدین ترتیب، مقامات کشور قصد دارند تحریم هایی را که آمریکا قول برقراری مجدد آن ها را در آینده نزدیک داده است، دور بزنند.

به گفته اسحاق جهانگیری معاون رئیس جمهور ایران، نفت خام از طریق بورس  فروخته خواهد شد. بین صورت، شرکت های خصوصی می توانند آن را بخرند و سپس بر اساس شِمای کاملا شفاف آن را صادر کنند.

وی به این نکته اشاره نمود که بخشی از نفت — حدود 60 هزار بشکه در روز- به همین شکل در بازار عرضه می شود که برای صادرات محصولات  نفتی در نظر گرفته شده بود.

وی افزود:«ما می خواهیم تلاش های آمریکا برای توقف صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم».

هشتم ماه مه دونالد ترامپ قصد خود در باره خروج از برجام را اعلام کرد.

در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریم های وضع شده علیه این کشور برداشته شود.

توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام: تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала