ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

عدم اجرای پروتکل‌های درمانی مشخص برای درمان بیماران در ایران

CC0 / / عدم اجرای پروتکل‌های درمانی مشخص برای درمان بیماران در ایران
عدم اجرای پروتکل‌های درمانی مشخص برای درمان بیماران در ایران - اسپوتنیک ایران
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران از اجرا نشدن پروتکل‌های درمانی مشخص برای درمان بیماران انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از همشهری، دكتر حسينعلي شهرياري، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ایران گفت: درهيچ كجاي دنيا، بيمار بدون حساب و كتاب درمان نمي‌شود، به شيوه اي كه در ايران انجام مي‌شود و اين درحاليست كه قوانين خوبي داريم كه اگر به موقع و به درستي اجرا شوند از بسياري از هزينه‌هاي درمان كاسته خواهد شد. هزينه‌هايي كه هم براي نظام سلامت ايران و هم براي بيماران مشكل ايجاد مي‌كند.

او افزود: متاسفانه مشكلي كه وجود دارد اين است كه هر پزشكي، بيمار را با سليقه خودش و به هر شكل كه بخواهد درمان مي‌كند و متاسفانه اين مشكل درباره درمان بيماري‌هاي صعب‌العلاج و سرطان هم مشاهده مي‌شود.

شهرياري، يكي از راهكارهاي اجرايي برون‌رفت از مشکلات نظام سلامت ايران را اجراي سيستم ارجاع و پزشك خانواده ذكر كرد و گفت: سيستم ارجاع و برنامه پزشك خانواده بايد اجرا شود. اگر اينگونه شود، جلوي بسياري از هزينه‌هاي غيرضروري گرفته خواهد شد.

این نماینده مجلس گفت: اين همه در حالي است كه مجلس شوراي اسلامي، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي را مكلف كرده است كه براي 200 نوع از بيماري‌ها برنامه بنويسند. بايد همه چيز حساب كتاب داشته باشد. بايد جلوي جراحي‌ها، اسكن‌ها، آم ار اي و….غيرضروري گرفته شود. بيمه‌ها هم ورشكست شدند از بس كه بدون ضرورت همكاران ما آزمايش و عكس نوشتند و جراحي كردند.


نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала