رئیس توتال: بازار ایران بسته شده است و ما هم باید دست از آن بکشیم

© AP Photo / Jacques Brinonرئیس توتال: بازار ایران بسته شده است و ما هم باید دست از آن بکشیم
رئیس توتال: بازار ایران بسته شده است و ما هم باید دست از آن بکشیم - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس شرکت توتال می‌گوید:. من نمی‌توانم توتال را در معرض تحریم‌های ثانویه قرار دهم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ام‌اس‌ان‌بی‌سی، پاتریک پویانه،رئیس شرکت توتال می‌گوید:ما همیشه با شرکای ایرانی‌مان شفاف بوده‌ایم. ما به ایران رفتیم به این خاطر که برجام تحریم‌های ثانویه را برداشت. حتی یک مورد شرکت بین‌المللی مثل توتال وجود ندارد که بتواند با وجود تحریم‌ها در کشوری کار کند.

پویانه با اشاره به تلاش‌های اتحادیه اروپا برای حفظ برجام و تسهیل ادامه فروش نفت ایران گفت: من می‌دانم که حرف‌هایم ممکن است به مذاق بعضی رهبران اروپایی خوش نیاید اما شما باید با واقعیت روبرو شوید و واقعیت این است که سرمایه جهان امروز در دست آمریکا است. اینکه آیا توانایی آمریکا در تحمیل قوانینی به دیگر کشورها درست است یا نه، جای بحث دارد اما به من به عنوان مدیرعامل توتال مربوط نیست. من رئیس یک دولت نیستم.

وی همچنین افزود: وقتی بازاری بسته می‌شود ما هم باید دست از آن بکشیم. من نمی‌توانم توتال را در معرض تحریم‌های ثانویه قرار دهم. این غیرممکن است.

گفتنی است : بیش از 30 درصد از سهامداران توتال در آمریکا هستند و ارزش معاملات این شرکت در ایالات متحده به بیش از 10 میلیارد دلار می‌رسد. توتال گفته است 90 درصد گردش تجاری این شرکت از طریق بانک‌های آمریکایی انجام می‌پذیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала