مناطق خاکی زمین کیفیت خود را از دست می دهد

Telegram
آیا زمین برای زندگی نامساعد می شود؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ویرد ساینس» بیش از سه چهارم مناطق خاکی زمین کیفیت خود را از دست داده اند که این گستره تا اواسط قرن حاضر به 90 درصد می رسد و در نتیجه، تاثیر قابل توجهی بر کاهش محصولات کشاورزی خواهد داشت.

توسعه فعالیت های انسانی در سطح سیاره زمین کیفیت این سیاره خاکی را کاهش می دهد به طوری که آلودگی، فرسایس خاک و خشکسالی حاصل از فعالیت های انسانی شرایط زمین را برای زندگی نامساعد می کند.

مرکز تحقیقات مشترک کمیسیون اروپا در گزارشی با اعلام این خبر افزود که در صورت تداوم روند فعلی، صدها میلیون نفر احتمالا جابجا می شوند زیرا سیستم های غذایی محلی از بین می روند و این افراد مجبور به مهاجرت می شوند.

وضعیت کشاورزی به همراه رشد شهرها و حذف جنگل ها از مهمترین عوامل دخیل در این رویه خواهد بود. هر سال منطقه ای به اندازه نصف اتحادیه اروپا در این فرآیند تخریب می شود.

فرسایش زمین در سراسر جهان به نقطه ای بحرانی رسیده است که رفاه حدود نیمی از جمعیت جهان را تحت تاثیر قرار می دهد. کشاورزی از مهمترین مولفه ها در این فرآیند است. زمین های کشاورزی و چراگاه ها هم اکنون یک سوم سطح سیاره زمین را می پوشانند اما بیشترین آسیب ها نیز متوجه این بخش است.

کاهش کیفیت مناطق خاکی زمین به همراه تبعات تغییر اوضاع اقلیم احتمالا محصولات کشاورزی را تا سال 2050 تا یک دهم کاهش می دهند. بیشترین میزان این تاثیر در هند، چین و جنوب صحرای آفریقا احساس خواهد شد، به طوری که فرسایس زمین در این مناطق تولید محصولات کشاورزی را احتمالا به نصف می رساند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала