سفر آنجلینا جولی به ویرانه های داعش+ فیلم

© REUTERS / UNHCR/Andrew McConnellسفر آنجلینا جولی به ویرانه های داعش+ عکس
سفر آنجلینا جولی به ویرانه های داعش+ عکس - اسپوتنیک ایران
Telegram
آنجلینا جولی بازیگر هالیوود و نماینده ی ویژه کمیسیون عالی سازمان ملل در امور پناهجویان به شهر موصل سوریه سفر کرد.

به‌ گزارش ‌اسپوتنیک به نقل از ایسنا، این پنجمین سفر آنجلینا جولی از زمان آغاز همکاری خود با کمیسیون عالی سازمان ملل در امور پناهجویان در سال ۲۰۰۱، به عراق است.
ستاره هالیوود در جریان سفرش به موصل از مسجد «النوری» بازدید کرد، مسجدی که در آن ابوبکر البغدادی «خلافت» داعش را رسما اعلام نمود.


وی در مقابل خرابه‌های این مسجد، گفت‌: در جریان سال‌هایی که با کمیسیون عالی سازمان ملل در امور پناهجویان کار کرده‌ام، این بدترین نوع تخریبی است که دیده‌ام. این جا افراد همه چیز خود را از دست داده‌اند و خانه‌ها ویران شده‌اند. هیچ دسترسی دارویی برای کودکان وجود ندارد و افراد بسیاری از دسترسی به خدمات پایه و آب لوله‌کشی محروم هستند.
آنجلیناجولی گفت‌: ما اغلب به عنوان جامعه بین‌المللی بر این باور هستیم که وقتی نبرد به اتمام رسید، کار تمام شده است اما وضعیتی که من در غرب موصل دیدم، وحشتناک است. آوارگی در همه جا به چشم می خورد و کمپ‌های اطراف شهر پر هستند.
وی ادامه داد: من متوجه فداکاری‌های بزرگی که در جریان آزادسازی موصل به عمل آمد، هستم. امید دارم که تعهد مداومی برای بازسازی و ایجاد ثبات در این شهر وجود داشته باشد.
بازیگر مشهور هالیوود گفت: از جامعه بین‌المللی می‌خواهم موصل را به فراموشی نسپارند و توجه خود را از مردم این شهر دریغ نکنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала