ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سلاح های هسته ای ایالات متحده بی فایده است

© Photo / Pixabayسلاح های هسته ای ایالات متحده بی فایده است
سلاح های هسته ای ایالات متحده بی فایده است - اسپوتنیک ایران
استفاده از سلاح هسته ای توسط ایالات متحده منجر به مرگ ده ها میلیون آمریکایی خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Science Alert،دانشمندان دانشگاه میشیگان دریافتند که استفاده از سلاح های هسته ای توسط آمریکا،حتی اگر دشمن به حمله آنها پاسخ ندهد،منجر به مرگ ده ها میلیون آمریکایی خواهد شد.در خوش بینانه ترین حالت، که در آن تبادل آتش و انهدام متقابل وجود ندارد، زمستان هسته ای جهانی آسیب قابل توجهی به کل بشریت و از جمله ساکنان ایالات متحده خواهد زد.

دکترین تخریب متقابل پیش بینی میکنند که استفاده از سلاح های کشتار جمعی بین دو طرف، منجر به نابودی کامل آن ها خواهد شد. محققان به این نتیجه رسیده اند که درصورت بروز چنین اتفاقی،وضعیتی به نام زلزله زیست محیطی به وجود خواهد آمد،که موجب  آلودگی رادیواکتیو در تمام سطح جهان و همچنین ظهور ابرهای دوده خواهد شد که از نفوذ نور خورشید جلوگیری می کنند. کارل ساگان، ستاره شناس آمریکایی،پیش بینی زمستان هسته ای را می کند، که به گرسنگی جهانی و مرگ و میر صدها میلیون نفر از مردم منجر خواهد شد،حتی در کشورهایی که در جنگ شرکت نکرده اند.

به گفته دانشمندان، اگر ایالات متحده از هفت هزار کلاهک هسته ای استفاده کند، 5 میلیون آمریکایی از گرسنگی خواهند مرد. با این حال، محققان خاطرنشان می کنند که این برآوردها محافظه کارانه هستند، یعنی عواقب بسیار جدی تری وجود خواهد داشت.


نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала