ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ازدواج بدون اجازه والدین

© AFP 2021 / Mike Clarkeازدواج بدون اجازه والدین
ازدواج بدون اجازه والدین - اسپوتنیک ایران
در ژاپن، پس از 18 سالگی بدون اذن پدر می توان ازدواج کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گزارش کانال تلویزیونی NHK ، قانون جدید در ژاپن به جوانان این کشور اجازه می دهد که با رسیدن به 18 سالگی بدون اجازه والدین ازدواج نمایند.

مجلس نمایندگان ژاپن، قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن سن قانونی از 20 سال به 18 سال کاهش می یابد. این قانون از سال مالی 2022 از که از اول اوریل آغاز می گردد به اجرا درخواهد آمد.
این قانون که توسط 169 نفر از 238 نماینده مجلس نمایندگان پارلمان به تصویب رسید، به جوانان این کشور اجازه می دهد که با رسیدن به سن 18 سالگی، بدون اجازه و ضمانت والدین ازدواج نمایند. 
در حال حاضر، قانون در ژاپن به جوانان زیر 20 سال اجازه می دهد که فقط با رضایت والدین شان ازدواج نمایند و آنها بدون اذن پدر نمی توانند ازدواج کنند. طبق قانون جدید، سن ازدواج برای هر دوجنس دختر و پسر برابر خواهد بود. 
ژاپنی ها با رسیدن به سن 18 سالگی می توانند شخصا کارت های اعتباری داشته باشند و گواهینامه رانندگی دریافت کنند؛ به خارج از کشور شان سفر نمایند. با این حال، قانون جدید به معنای کاهش سن ژاپنی ها برای مصرف الکل، سیگار یا قمار نیست. این ممنوعیت بررای افراد زیر 20 سال همچنان وجود دارد.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала