ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آغاز حذف دلار از سیستم گزارشگری گمرک ایران + عکس

© REUTERS / Beawihartaآغاز حذف دلار از سیستم گزارشگری گمرک
آغاز حذف دلار از سیستم گزارشگری گمرک - اسپوتنیک ایران
بعد از مصوبه دولت ایران در خصوص حذف دلار از سیستم گزارشگری این کشور، برای نخستین بار آمارهای تجارت خارجی گمرک با دو ارز یورو و دلار ارائه شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل تسنیم، بررسی جزییات گزارش گمرک از آمارهای تجارت خارجی نشان می‌دهد برای نخستین بار در این گزارش از ارز یورو برای ارائه آمارهای تجارت خارجی استفاده شده است.
هیئت دولت ایران چندی قبل دستگاههای اجرای را ملزم کرد برای سیستم گزارشگری خود در کنار دلار از یورو استفاده کنند تا در طی دو سال آتی، استفاده از دلار در سیستم گزارشگری کشور متوقف شود. همانطور که در جدول زیر قابل مشاهده است گزارشهای آماری سابق گمرک ایران تنها بر اساس ارز دلار ارائه می‌شد.
گفتنی است؛ هیئت وزیران ایران در جلسه 29 فروردین ماه به‌پیشنهاد بانک مرکزی و به‌استناد تبصره 3ماده 7 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب کرد، کلیه وزارت‌خانه‌ها، شرکتها و مؤسسات دولتی موظف‌اند از تاریخ ابلاغ این مصوبه از یورو به‌جای دلار به‌عنوان ارز مبنای گزارشگری و انتشار آمار و اطلاعات و داده‌های مالی خود استفاده کنند، بر این اساس به‌مدت دو سال گزارشات آماری به هر دو ارز دلار و یورو و پس از آن تنها بر اساس ارز یورو ارائه خواهد شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала