ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نقش ابزار اپتومتری در تشخیص بیماری+عکس

با کمک اپتومتری تشخیص بیماری روانی سریعتر می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ساینس دیلی»  بر اساس مطالعه گروهی از محققان دانشگاه راتگرز آمریکا با استفاده از اپتومتری می توان بیماری اسکیزوفرنی را با سرعت و دقت بالا شناسایی کرد.

برای انجام این آزمایش محققان از یک ابزار دستی موسوم به RETeval استفاده کردند که معمولا برای معاینه شبکیه چشم مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار از 10 تا 20 بار پرتوهایی با شدت مختلف را به درون چشم بیمار می تاباند. محققان برای اندازه گیری واکنش الکتریکی سلول های شبکیه از یک حسگر کوچک استفاده کردند که روی پوست در زیر چشم بیمار نصب می شود.

این آزمایش یک بار در نور عادی و بار دیگر پس از اینکه بیمار به مدت 10 دقیقه در محیطی تاریک قرار گرفت، انجام شد تا واکنش سلول های مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

بر اساس نتایج به دست آمده از این آزمایش، فعالیت الکتریکی سلول های شبکیه در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی بسیار کمتر از سایر داوطلبان بود.

به اعتقاد متخصصان با وجود اینکه ابزار RETeval امکان شناسایی بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی را با سرعت و دقت بالا فراهم کرد، هنوز نمی توان این ابزار را به عنوان یک ابزار تشخیصی مورد استفاده قرار داد و باید آزمایشات بیشتری انجام پذیرد.

اسکیزوفرنی (Schizophrenia) یا روان‌ گسیختگی یک بیماری اختلال روانی است که از کارافتادگی فرآیندهای فکری، پاسخگویی عاطفی ضعیف، رفتار اجتماعی غیرعادی و ناتوانی در درک واقعیت از علائم آن است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала