ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چه کسانی در لیست ترور اسرائیل قرار دارند؟

© AP Photo / Sebastian Scheinerچه کسانی در لیست ترور اسرائیل قرار دارند؟
چه کسانی در لیست ترور اسرائیل قرار دارند؟ - اسپوتنیک ایران
یک سایت عبری ، اسامی تعدادی از رهبران نظامی حماس را منتشر کرد که تحت تعقیب اسرائیل قرار دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، روزنامه الشرق الاوسط درباره لیستی منتشر شده توسط سایت عبری زبان "ریشت" از اسامی رهبران نظامی حماس که تحت تعقیب اسرائیل و در معرض تهدید ترور هستند، خبر داد. در این لیست نام محمد الضیف، فرمانده کل گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس قرار دارد. وی چندین بار از عملیات ترور جان سالم به در برده است.
دومین فرمانده حماس که در لیست ترور قرار دارد مروان عیسی، معاون فرمانده کل القسام است. عیسی از مؤسسان این گروه و از کسانی است که در طرح تونل‌ها مشارکت داشته و در ارتباط میان این گروه و تأسیس یگان جدید کماندوها برای قسام نقش داشته است.
سومین فرمانده احمد الغندور، مسؤول گردان شمال نوار غزه در قسام است. وی مسؤول اداره درگیری‌های اخیر با ارتش اسرائیل است و بارها از تلاش برای ترور جان سالم به در برده است.
نفر چهارم این لیست ایمن نوفل، فرمانده گردان قسام در مرکز نوار غزه است که مسؤول عملیات جنگی و برنامه‌ریزی است. رائد سعد علی پنجمین نفر در لیست ترورهاست.
این لیست همچنین شامل محمد سنوار، فرمانده گردان خان‌یونس در قسام است که شش بار از ترور جان سالم به در برده و قبلا در اسرائیل بازداشت شده بود.
این لیست همچنین شامل رهبران دیگری از جمله ایمن منصور، احمد حموده و عیاد الشنباری، مسؤولان مناطق جبالیا، بیت لاهیا و بیت حانون و فرمانده منطقه رفح است که ارتش اسرائیل از طریق یک تک تیرانداز اسرائیلی طی مشارکتش در راهپیمایی بازگشت او را شناسایی کرد.
در عین حال این لیست شامل عماد عقل، مسؤول تجهیز گردان‌ها به مواد منفجره و آموزش نیروها برای استفاده از آن است. منزل وی چندین بار مورد هدف قرار گرفته است.
ایمن صیام، مسؤول سامانه موشکی قسام نیز جزو این لیست است که وی قبلا از تلاش برای ترور جان سالم به در برده بود.
همچنین توفیق ابونعیم، یکی از اسرای آزاد شده فلسطینی که فرمانده گروه‌های امنیت داخلی در غزه است در این لیست قرار دارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала