کالاهای مورد تجارت بین ایران و اتحادیه اوراسیا

© Sputnik / Evgeniy Biyatov / ورود به گالری تصاویرکالاهای مورد تجارت بین ایران و اتحادیه اوراسیا
کالاهای مورد تجارت بین ایران و اتحادیه اوراسیا - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر تجارت کمیسیون اقتصادی اوراسیا در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک، کالاهایی را که برای تجارت بین اتحادیه و ایران در نظر گرفته شده است را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ورونیکا نیکیشینا وزیر تجارت کمیسیون اقتصادی اوراسیا گفت: توافقنامه موقت، توافقنامه ای در رابطه با انواع محدود کالاها و سطح محدود آزادی تجاری است. این کار برای آن انجام شده که طرفین بتوانند بالافاصله پس از اعتبار یافتن توافقنامه از آزادی تجاری نفع ببرند. 
وی گفت: اتحادیه اقتصادی اوراسیا گذشت هایی در رابطه با انواع بسیار گوناگونی از کالاها از ایران نایل آمد. در زمینه محصولات کشاورزی باید گوشت گاو، گوشت گوسفند، کره، آب معدنی، غلات و دخانیات را ذکر کرد. در زمینه محصولات صنعتی، صادر کنندگان فولاد، مواد و لوازم آرایش، چوب و مواد جنگلی، تراکتور و اتوبوس نفع خواهند برد.

در تاریخ 17 می، توافقنامه موقت تجارت آزاد بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ایران در جریان کار همایش اقتصادی آستاراخان به امضا رسید.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا، اتحادیه اقتصادی بین المللی تشکیل شده از اول ژانویه 2015 بر اساس اتحادیه گمرکی و فضای اقتصادی متحده (بازار مشترک) است. در حال حاضر روسیه، ارمنستان ، بلاروس، قزاقستان و قرقیزستان عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا هستند روسیه از سال 2018 رئیس دوره ای اتحادیه اقتصادی اوراسیا است.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала