ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ماتوینکو: تحریم آمریکا علیه شرکت های همکار با ایران، "فاجعه" است

© Sputnik / Vladimir Fedorenkoماتیونکو: تحریم آمریکا علیه شرکت های همکار با ایران، "فاجعه" است
ماتیونکو: تحریم آمریکا علیه شرکت های همکار با ایران، فاجعه است - اسپوتنیک ایران
جنگ تجاری نزدیک است.

رئیس شورای فدراسیون روسیه، خانم والنتینا ماتوینکو در مصاحبه با اسپوتنیک در خصوص خروج آمریکا از برجام معتقد است که با اعمال تحریم، نه تنها در برابر  تهران، بلکه با شرکت های همکار با این کشور، وقوع یک "فاجعه" و آغاز جنگ تجاری رخ خواهد داد.  

وی در ادامه افزود: "اگر امضا کنندگان برجام، تحت فشار ایالات متحده آمریکا سکوت کنند، در آن صورت اجازه می دهند، که تحریم های برون مرزی، نه تنها علیه ایران، بلکه در برابر شرکت همکار با ایران اجرا شود. این یک فاجعه خواهد شد، یک تجارت واقعی و جنگ اقتصادی به وجود می آورد. امیدوارم، که این اتفاق نیفتد، که تمام شرکت کنندگان و اعضای برجام متعهد به اجرای تعهدات خود و در حفظ یک سند بین المللی جدی باشند".

وي در پايان گفت: "آمریکا می گوید ما به توافقنامه جدید با ایران نیاز داریم. اما حتی اگر فرض کنیم که رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا افکار و ایده های جدید با شرایط جدید داشته باشد، اول باید آن را مطرح نمود. اما پیش از آن نباید نظم توافق نامه قبلی را از بین برد".

در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی نیز اشاره نمود.

روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала