آیا ایران و آمریکا به زودی توافق می کنند؟

© AFP 2022 / Jim Watsonآیا ایران و آمریکا به زودی توافق می کنند؟
آیا ایران و آمریکا به زودی توافق می کنند؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا بیان داشت که در روزهای آینده به توافق قابل اجرایی با ایران می رسیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فاکس نیوز، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا بیان داشت: ایالات متحده آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) اروپا را هدف قرار نداده است.
پمپئو در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز خاطر نشان کرد: ایالات متحده امیدوار است در گفت‌وگو با اروپا، به توافقی بر سر چگونگی تعامل با ایران دست یابد.
وزیر امور خارجه آمریکا افزود: «امیدوارم در روزها و هفته‌های آینده، به توافق قابل اجرایی دست یابیم.»
در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.
به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی نیز اشاره نمود.
روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала