ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ریاض به دنبال تولید سلاح اتمی در تطابق با اقدام ایران

© AFP 2021 / Adem Altanریاض به دنبال تولید سلاح اتمی در تطابق با اقدام ایران
ریاض به دنبال تولید سلاح اتمی در تطابق با اقدام ایران - اسپوتنیک ایران
وزیر امور خارجه عربستان سعودی عادل بن احمد ال جبیر بیان داشت که کشورش سعی خواهد کرد به تسلیحات اتمی دست یابد درصورتی که ایران به کار برنامه هسته ای خود ادامه داده و تولید تسلیحات اتمی را آغاز کند.

به گزارش اسپوتنیک وی در مصاحبه ای با شبکه ی سی ان ان ضمن پاسخ به این پرسش که مقامات سعودی به دریافت فرضی تسلیحات هسته ای توسط ایران چه طور عکس العمل نشان می دهند گفت: « ما همه کاری می کنیم تا از ملتمان دفاع کنیم. ما روشن و واضح گفته ایم که اگر ایران امکان حمله با تسلیحات هسته ای پیدا کند ما تمامی تلاشمان را می کنیم تا همان کار را انجام دهیم.»
در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه جامع برنامه هسته ای ایران (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.
به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، طرح جامع مشترک با ایران، با دور زدن تحریم ها امکان ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی نیز اشاره نمود.
روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала