واکنش امریکا به حملات اسرائیل به مواضع ایران در سوریه

© AP Photo / Alex Brandonواکنش امریکا به حملات اسرائیل به مواضع ایران در سوریه
واکنش امریکا به حملات اسرائیل به مواضع ایران در سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
سارا ساندرز، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد حملات هوایی اسرائیل به خاک سوریه به منزله استفاده این کشور از حق دفاع از خود است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، خانم ساندرز گفت واشنگتن از هر اقدام اسرائیل در راستای دفاع از خاک خود حمایت می کند.
سخنگوی کاخ سفید گفت:" این باردیگر ثابت می کند که نمی توان به رژیم ایران اعتماد کرد و دونالد ترامپ تصمیم صحیحی درباره خروج از توافق هسته ای با ایران گرفته است".
یاداور می شود نیروی هوایی اسرائیل دیشب در پاسخ به موشک باران شبانه از خاک سوریه ، دهها تاسیسات متعلق به ایران و آتشبارهای پدافند هوایی در سوریه را مورد حمله قرار داد.
به گزارش اسپوتنیک، در اعلامیه ارتش اسرائیل ضمن اعلام این هدف ادعا می شود اهداف حملات این کشور در سوریه متعلق به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بودند.
اردوگاه نظامی ایران در شمال دمشق، انبارهای تسلیحات در فرودگاه پایتخت سوریه، مرکز دیده بانی و دیگر مواضع و تسلیحات متعلق به نیروی قدس از جمله اهداف حملات اسرائیل بودند.
نظامیان اسرائیلی اعلام کردند " همچنین خودرویی که از آن به سوی خاک اسرائیل شلیک شد، منهدم گردید" و افزود نیروهای ایرانی پیشتر برای حمله به مواضع مقدم ارتش اسرائیل از موشک های گراد و فجرـ 5 استفاده کرده بودند.
نظامیان اسرائیل اندکی قبل حدود نیمه شب اعلام کرده بودند نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران حدود 20 موشک به سوی مواضع ارتش اسرائیل در بلندی های جولان شلیک کرده که بخشی از این موشک ها رهگیری شده است.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала