ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آمریکا از ایران گزارش وضعیت نظامی برنامه هسته ای می خواهد

© REUTERS / Carlos Barria آمریکا از ایران گزارش وضعیت نظامی برنامه هسته ای می خواهد
آمریکا از ایران گزارش وضعیت نظامی برنامه هسته ای می خواهد - اسپوتنیک ایران
آمریکا از ایران گزارشی در خصوص وضعیت نظامی برنامه ی هسته ای می خواهد و علی رغم خروج ایالات متحده از برجام نمی خواهد که ایران اورانیوم را غنی سازی کند.

به گزارش اسپوتنیک نماینده ی عالی رتبه ی دولت آمریکا در این خصوص اطلاع داد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا ایران بعد از خروج آمریکا از توافق باید برجام را رعایت کند گفت: « ما از برجام خارج شده ایم ، آنچه که سایر طرفین انجام می دهند به خودشان مربوط است. در حال حاضر آمریکا اعلام کرده که چه خواهد کرد و تحریم های ۲۰۱۵ را از سر می گیریم.»
وی به این سوال که آیا آمریکا ترجیح می دهد که ایران تمامی وظایف خود را رعایت کند پاسخ داد: « برای ما مسئله معامله نیست در عمل و اقدام است. بدیهی ست که سیاست آمریکا این چنین است که رژیم ایران نباید اورانیوم را غنی سازی کند و باید گام هایی بردارد که قبلا از وی خواسته شده است: گزارش کاملی نه تنها از امکانات بلکه وضعیت نظامی در گذشته برنامه هسته ای شان بر اساس استانداردهای بین المللی ارائه دهند. ما اینها را اکنون می خواهیم.»
در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه جامع برنامه هسته ای ایران (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.
به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، طرح جامع مشترک با ایران، با دور زدن تحریم ها امکان ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی نیز اشاره نمود.
روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала