ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دروغ های پنتاگون آشکار شد

پنتاگون برای نجات خود به دروغ پردازی در باره سیستم پدافند هوایی روسیه می پردازد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «نشنل اینترست»، کارمندان پنتاگون عمدا در باره کارایی سامانه های پدافند هوایی روسیه «بد» می گویند تا مانع از خرید سامانه «اس —400» روسیه توسط ترکیه شوند.

نشریه نامبرده، سخنان کارمندان آمریکایی را آورده است که تأیید می کنند سامانه های پدافند هوایی سوریه، ساخت روسیه گویا نتوانستند حتی یکی از موشک های آمریکا و متحدان آن کشور را در زمان حملات موشکی  14 آوریل به سوریه دفع کنند. علاوه برآن، کارمندان وزارت دفاع آمریکا به این نکته اشاره کردند که روسیه از سیستم پدافند هوایی خود در زمان ضربات موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه استفاده نکرد.

اما به نوشته نشریه نامبرده، بیانیه پنتاگون در باره «عدم کارایی» اس —300 و اس-400 روسیه در تضاد با هزینه های چند میلیاردی آمریکا برای ساخت فناوری استلس جهت دورماندن از «دید» سیستم های پدافند هوایی روسیه است و می تواند فقط برای قانع کردن ترکیه یکی از اعضای ناتو صادر شده باشد تا آن کشور از خرید اس-400 روسیه خودداری ورزد.

کارشناسان معتقدند در نشست آتی وزارت دفاع آمریکا دوباره در باره خطرات سیستم های پدافند هوایی روسیه، اس-300 و اس-400 تعریف خواهد شد تا توجیهی باشد برای برنامه و بودجه خود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала