هیچکس بر اثر استفاده از مواد شیمیایی در شهر دوما سوریه آسیب ندیده است

© Sputnik / Ministry of defence of the Russian Federationهیچکس بر اثر استفاده از مواد شیمیایی در شهر دوما سوریه آسیب ندیده است
هیچکس بر اثر استفاده از مواد شیمیایی در شهر دوما سوریه آسیب ندیده است - اسپوتنیک ایران
Telegram
پزشکان مرکز روسی مصالحه طرفهای درگیر در سوریه پس از مراجعه به یگانه بیمارستان در شهر دوما به این نتیجه رسیدند که هیچ آسیب دیده ای بر اثر استفاده از مواد شیمایی سمی سارین و کلر به این بیمارستان آورده نشده و به آنجا مراجعه نکرده است.

به گزارش اسپوتنیک، سرلشکر ویکتور پوزنیخیر، معاون اول اداره کل عملیات ستاد کل ارتش روسیه ضمن بیان این مطلب اضافه کرد همچنین کارکنان پزشکی و ساکنان شهر دوما دارای هیچگونه اطلاعاتی درباره گویا کشته شدن مردم بر اثر استفاده از مواد سمی و به خاک سپاری آنها نیستند.پیش از این، کشورهای غربی، سوریه را به حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی متهم کرده بود. از سوی دیگر، مسکو ادعای استفاده از گاز کلر و مواد شیمیایی توسط ارتش سوریه را رد نمود. به گزارش وزارت خارجه روسیه، ادعای استفاده از مواد شیمیایی توسط نیروهای سوریه — حمایت از تروریست ها و توجیه حمله احتمالی به سوریه از سوی کشورهای خارجی می باشد. در عین حال در تاریخ 13 مارس، نیروهای مسلح روسیه، خبرهایی مبنی بر تحریکاتی برای استفاده از سلاح های شیمیایی توسط نیروهای نظامی در غوطه شرقی را گزارش نمود. ارتش روسیه اظهار داشت که اتهامات استفاده از سلاح شیمیایی در دوما از سوی آمریكا، می تواند به عنوان بهانه ای برای حمله به سوریه مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала