مجازات شرکت نروژی در آمریکا به بهانه ارتباط با ایران

© AP Photo / Jacquelyn Martinمجازات شرکت نروژی در آمریکا به بهانه ارتباط با ایران
مجازات  شرکت نروژی در آمریکا به بهانه ارتباط با ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
طبق اعلام وزارت خزانه‌ داری آمریکا به دنبال اتهام‌زنی به یک سازمان غیرانتفاعی نروژی درباره ارتباط با ایران، این سازمان بیش از دو میلیون دلار جریمه پرداخت می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، سازمان غیرانتفاعی موسوم به «کمکِ مردم نروژ» (The Norwegian People's Aid) تازه‌ترین هدف فشارهای ضد ایرانی دولت آمریکا قرار گرفته و مجبور به پرداخت 2.025 میلیون دلار جریمه شده است.
این نهاد، یک سازمان غیرانتفاعی است که دفتر مرکزی آن در شهر اسلو قرار دارد،در سال 1939 تاسیس شده، در پروژه‌های امدادی و کمک‌رسانی برای بازسازی مناطق جنگ زده فعالیت دارد و از جمله اقداماتش، مین روبی در بیش از 16 کشور بوده و در زمینه «کارزار بین‌المللی برای ممنوعیت مین‌ها»، نقش اساسی ایفا کرده است.
طبق گزارش خبرگزاری یونایتدپرس اینترنشنال (UPI)، وزارت خزانه‌ داری آمریکا از توافق با این سازمان برای فیصله یافتن اتهام ارتباطش با سازمان‌های مرتبط با ایران و گروه‌های تروریستی خبر داد.
آمریکایی‌ها سازمان نروژی را متهم کرده بودند از محل بخشی از کمک‌های مالی آمریکا به این سازمان در سال‌های 2012 تا 2016، از ایران، حماس و برخی دیگر از گروه‌های فلسطینی که همگی در «لیست حامیان تروریسم» آمریکا قرار دارند، حمایت کرده است.
بنا بر این گزارش، این سازمان برای دریافت کمک‌های تازه مالی آمریکا، فُرم‌هایی را امضا و تاکید کرده که با گروه‌ها و سازمان‌هایی که در لیست تروریستی آمریکا هستند، کمک ارائه نخواهد کرد.
علاوه بر این، این سازمان نروژی اتهام‌های قبلی آمریکا را پذیرفته و بابت همین موضوع، 2.025 میلیون دلار جریمه پرداخت خواهد کرد.
وزارت خزانه‌ داری آمریکا این سازمان را متهم کرده بود که در انجام برخی از بخش‌های یک پروژه مین روبی در ایران، با ارتش این کشور همکاری کرد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала