نشست کمیته مشترک همکاری های فرهنگی ایران و فدراسیون روسیه

© Photo / Iran Embassy in Russiaنخستین نشست کمیته مشترک همکاری های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه
نخستین نشست کمیته مشترک همکاری های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
نخستین نشست کمیته مشترک همکاری های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در مسکو برگزار شد.

به گزارش اسپوتنیک، نخستین نشست کمیته مشترک همکاری های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، در چارچوب چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور با هدف توسعه روابط فرهنگی در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری در روز دوشنبه 14اسفندماه در وزارت فرهنگ روسیه کار خود را آغاز نمود.

جلسه افتتاحیه کمیته با حضور هیات ایرانی به ریاست عباس خامه یار معاون توسعه فرهنگی و بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و میزبانی وزارت فرهنگ روسیه به ریاست سرگی آبروالین معاون وزیر فرهنگ روسیه و با حضور مدیران وزارت فرهنگ، آژانس چاپ و نشر روسیه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بنیاد فرهنگی هنری رودکی  برگزار شد. در این جلسه طرفین مواردی از جمله برگزاری متقابل سال های فرهنگی و گردشگری دو کشور در سال 2020، برگزاری گفتگوی فرهنگی اوراسیا، برگزاری هفته فرهنگی ایران در روسیه در سال 2018، حمایت از تشکیل اتحادیه ناشران ایران و روسیه، توسعه همکاری‌های فرهنگی میان شهرها و استان‌های ایران و روسیه را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند. 

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری میان علی اکبر صفی پور بنیاد فرهنگی هنری رودکی ایران و آ.س. ساکالوف رئیس کنسرواتوری دولتی چایکوفسکی روسیه، در زمینه موسیقی و همچنین تفاهم نامه همکاری فرهنگی ایران و روسیه میان روسای کمیته فرهنگی امضاء شد.

کمیته مشترک همکاریهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه به عنوان یک ساختار رسمی و دائمی برای  توسعه همکاری های فرهنگی دو کشور، به ابتکار رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه و بر اساس اسناد اجلاس دوازدهم و سیزدهم کمیسیون همکاری های اقتصادی و توافق وزارتخانه های فرهنگ و امور خارجه دو کشور در چارچوب کمیسیون مذکور تشکیل شده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала