پایبندی آلمان به برجام

© Photo / David Kostnerپایبندی آلمان به برجام
پایبندی آلمان به برجام - اسپوتنیک ایران
Telegram
زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان اعلام کرد کشور وی نمی خواهد از توافق هسته ای برجام صرفنظر کند و به آمریکا نیز توصیه می کند به برجام پایبند باشد.

به گزارش اسپوتنیک، زیگمار گابریل در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ ضمن بیان این مطلب با اشاره به دستاورهای زیاد توافق هسته ای با ایران گفت:" به دوستان امریکایی پیشنهاد می کنیم از برجام صرفنظر نکرده و باهم و به هر شکل مانع گسترش نفوذ ایران در منطقه شویم".
یادآور می شود در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود.
توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام:تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.
دولت فعلی آمریکا از برجام به شدت انتقاد کرده و تهدید می کند از آن خارج شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала