جزئیات دستگیری شاهزاده ها سعودی حین تحصن در ریاض

© AFP 2022 / FAYEZ NURELDINEجزئیات دستگیری شاهزاده های سعودی
جزئیات دستگیری شاهزاده های سعودی - اسپوتنیک ایران
Telegram
جزئیاتی از بازداشت ۱۱ شاهزاده سعودی که در مقابل کاخ سلطنتی در ریاض تجمع کرده بودند توسط خبرگزاری بلومبرگ منتشر شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، خبرگزاری بلومبرگ در یک گزارش اسامی برخی شاهزادگان عربستانی بازداشت شده حین اعتراض‌های اخیر در ریاض را منتشر کرد. این شاهزادگان اخیرا به اتهام تحصن و اعتراض به آنچه عدم پرداخت قبوض آب‌ و برق کاخ‌هایشان خوانده شده، مقابل کاخ پادشاهی در ریاض بازداشت شدند.
این خبرگزاری اعلام کرد که دلیل این تجمع چیزی نبوده که مقامات عربستان سعودی گفته اند.
بلومبرگ نوشت: پسران مالک شرکت "المراعی"، بزرگترین شرکت تولید شیر و لبنیات جزو شاهزادگانی هستند که اخیرا بازداشت شده‌اند. شاهزادگان نایف بن سلطان و سعود بن سلطان، فرزندان سلطان بن محمد الکبیر، میلیاردر عربستانی، مؤسس شرکت المراعی جزو ۱۱ شاهزاده‌ای هستند که بازداشت شده‌اند. شاهزاده نایف عضو هیئت مدیره شرکت المراعی و رئیس سومین شرکت بزرگ مخابراتی عربستان"زین" است.
در این گزارش ذکر شده است: خانواده "الکبیر" در خاندان حاکم عربستان شامل تعدادی از تجار برجسته هستند، اما در سیاست نقشی ندارند. یکی از اعضای خاندان حاکم عربستان فایل صوتی را منتشر کرده و مسؤولان عربستانی را به چالش کشیده است. وی در این فایل می‌گوید، تمامی اتهامات علیه بازداشت شدگان دروغ است و نمی‌توان آنها را باور کرد.
در این فایل، عبدالله بن سهود بن محمد می‌گوید، تمامی شاهزادگان توانایی مالی زیادی داشته و مشکلی با پرداخت قبوض خدماتی خود ندارند.
در این فایل صوتی، شاهزاده عبدالله می‌گوید: شاهزادگان بازداشت شده به همراه یکی از نزدیکانشان بعد از دریافت احضاریه جهت تحقیقات به ساختمان استانداری ریاض منتقل شدند. زمانی که به آنجا رسیدند نگهبانان مانع ورود آن‌ها شدند. برخی از شاهزادگان نیز هیجان زده شده و به درگیری لفظی پرداختند که در نتیجه بازداشت شدند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала