بازداشت شرکت کنندگان در تظاهرات ایران

© AP Photoبازداشت شرکت کنندگان در تظاهرات ایران
بازداشت شرکت کنندگان در تظاهرات ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
نیروهای امنیتی ایران چند نفر از تظاهرکنندگان را بازداشت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به رسانه های داخلی ایران، نیروهای امنیتی ایران چند نفر از شرکت کنندگان در تظاهرات را بازداشت کردند که از 28 دسامبر در کشور ادامه دارد.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات و امنیت ملی ایران آمده است :«به دلیل وجود عوامل مظنون و خشن که به اموال دولتی آسیب رساندند و به تقصیر آنها افراد بیگناه کشته شدند، تظاهرات صلح آمیز مردم که مطالبات  اجتماعی را مطرح می کردند به تظاهرات خشونت آمیز فرا روئید».

در اطلاعیه نامبرده آمده است که جستجوی دیگر فتنه گران ادامه دارد.

در شهرهای بزرگ ایران- تهران،مشهد، اصفهان و رشت، از 28 ماه دسامبر اعتراضات مردمی جریان دارد. مقامات اطلاع دادند که در شهر «درود» در جریان تظاهرات دو نفر کشته شدند و اعلام کردند که «نیروهای امنیتی بسوی تظاهرکنندگان آتش نگشودند». دیرتر اعلام شد 4 نفر در این ناآرامی ها جان خود را از دست دادند.

رییس جمهور ایران با اشاره به اینکه در بحث اشتغال هنوز تا زمانی که مشکل بیکاری را حل کنیم، فاصله داریم، گفت: مردم مشکلات دارند. طبیعی است، باید این مشکلات را حل و فصل کنیم. بنابراین یک عده اعتراض یا انتقاد دارند. به حق انتقاد دارند، منتها باید طریق و مسیر درست و قانونی را برای بیان انتقاد انتخاب کنند. یک عده ای در این وسط آمدند دارند با تحریک دیگران سوء استفاده می‌کنند. آن هم معلوم است که برای چیست؟

روحانی با بیان اینکه مردم تنها به خاطر مشکلات اقتصادی به خیابان نیامده اند و فقط پول و نان و آب نمی خواهند، افزود: یکی از خواسته های مردم این است که فضا را بازتر کنیم.

به گفته علی اصغر ناصربخت، معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری تهران 200 نفر روز شنبه  و 150 نفر روز یکشنبه و 100 نفر روز دوشنبه بازداشت شدند.

شبکه تلویزیون دولتی ایران اعلام کرده بود که شب سه شنبه دست کم 9 نفر در نتیجه نا آرامی ها در اصفهان جان خود را از دست دادند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала