غیرمجاز بودن دخالت خارجی در اوضاع ایران

© Sputnik / Alexey Kudenko / ورود به گالری تصاویروزارت خارجه روسیه
وزارت خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
به عقیده وزارت خارجه روسیه، دخالت خارجی در اوضاع ایران جایز نیست.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد که اعتراضات در ایران برطبق سناریوی خشونت و خونین پیشرفت نکند و اعلام کرد که دخالت خارجی که باعث بی ثباتی اوضاع در ایران شود جایز نیست.

وزارت خارجه روسیه به تفسیر حوادث در ایران پرداخت.

در شهرهای بزرگ ایران- تهران،مشهد، اصفهان و رشت، از 28 ماه دسامبر اعتراضات مردمی جریان دارد. مقامات اطلاع دادند که در شهر «درود» در جریان تظاهرات دو نفر کشته شدند و اعلام کردند که «نیروهای امنیتی بسوی تظاهرکنندگان آتش نگشودند». دیرتر اعلام شد 4 نفر در این ناآرامی ها جان خود را از دست دادند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه در بحث اشتغال هنوز تا زمانی که مشکل بیکاری را حل کنیم، فاصله داریم، گفت: مردم مشکلات دارند. طبیعی است، باید این مشکلات را حل و فصل کنیم. بنابراین یک عده اعتراض یا انتقاد دارند. به حق انتقاد دارند، منتها باید طریق و مسیر درست و قانونی را برای بیان انتقاد انتخاب کنند. یک عده ای در این وسط آمدند دارند با تحریک دیگران سوء استفاده می‌کنند. آن هم معلوم است که برای چیست؟

روحانی با بیان اینکه مردم تنها به خاطر مشکلات اقتصادی به خیابان نیامده اند و فقط پول و نان و آب نمی خواهند، افزود: یکی از خواسته های مردم این است که فضا را بازتر کنیم.

روحانی همچنین اعلام نمود که بعضی از کشورها از جمله عربستان سعودی  سعی کردند«ناآرامی ها در ایران را تحریک کنند».

کاخ سفید مدتی قبل رسما از اعتراضات در ایران حمایت کرد و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود که زمان تغییرات فرا رسیده است.

در وزارت خارجه روسیه گفته شد:«این مسأله داخلی ایران است. امیدواریم که اوضاع در آنجا بر طبق سناریوی خشونت و خونین پیشرفت نکند. دخالت خارجی که باعث از ثبات اندازی اوضاع در ایران شود جایز نیست».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала