شرایط دوستی ایرانی ها و اسرائیلی ها

© REUTERS / Jonathan Ernstنتانیاهو شرط دوستی ایرانی ها و اسرائیلی ها را اعلام کرد
نتانیاهو شرط دوستی ایرانی ها و اسرائیلی ها را اعلام کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
نتانیاهو شرط دوستی ایرانی ها و اسرائیلی ها را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از اعتراضات مردمی در ایران حمایت کرد و اعلام نمود که اگر حکومت در ایران تغییر کند، دوستی بین ملت ایران و اسرائیل برقرار خواهد شد.

در شهرهای بزرگ ایران- تهران،مشهد، اصفهان و رشت، از 28 ماه دسامبر اعتراضات مردمی جریان دارد. مقامات اطلاع دادند که در شهر «درود» در جریان تظاهرات دو نفر کشته شدند و اعلام کردند که «نیروهای امنیتی بسوی تظاهرکنندگان آتش نگشودند». دیرتر اعلام شد 4 نفر در این ناآرامی ها جان خود را از دست دادند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه در بحث اشتغال هنوز تا زمانی که مشکل بیکاری را حل کنیم، فاصله داریم، گفت: مردم مشکلات دارند. طبیعی است، باید این مشکلات را حل و فصل کنیم. بنابراین یک عده اعتراض یا انتقاد دارند. به حق انتقاد دارند، منتها باید طریق و مسیر درست و قانونی را برای بیان انتقاد انتخاب کنند. یک عده ای در این وسط آمدند دارند با تحریک دیگران سوء استفاده می‌کنند. آن هم معلوم است که برای چیست؟

روحانی با بیان اینکه مردم تنها به خاطر مشکلات اقتصادی به خیابان نیامده اند و فقط پول و نان و آب نمی خواهند، افزود: یکی از خواسته های مردم این است که فضا را بازتر کنیم.

نخست وزیر اسرائیل در صفحه خود در تویتر نوشت:«این رژیم سعی می کند بذر دشمنی را بین ما بکارد. اما کاری از پیش نمی برند. وقتی این رژیم سرنگون شود و روزی همینطور هم خواهد شد، ایرانی ها و اسرائیلی ها دوباره می توانند دوست یکدیگر باشند…من موفقیت در مبارزه  آنها به خاطر آزادی را برایشان آرزو می کنم.

اتهامات ایران در دست داشتن اسرائیل در تظاهرات ایران « دروغ و مسخره» است. ایرانی های شجاع برای جستجوی آزادی های ابتدایی و عدالت به خیابان ها ریختند. آنها برای دستیابی به آزادی های ابتدایی که طی چند دهه از آنها گرفته شده اعتراض می کنند».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала