ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کره شمالي: قدرت هسته اي ما بیشتر خواهد شد

© REUTERS / KCNAکره شمالي: قدرت هسته اي ما بیشتر خواهد داشت
کره شمالي: قدرت هسته اي ما بیشتر خواهد داشت - اسپوتنیک ایران
تا زمانی که تهدید هسته ای از سوی آمریکا وجود داشته باشد، کره شمالي توانايي هسته اي خود را افزايش مي دهد.

به گزارش اسپوتنيک به نقل از خبرگزاري مرکزي تلگراف کره شمالي، در بيانه اي منتشر شده توسط دولت کره شمالي، اين کشور اعلام کرد که به منظور دفاع در برابر تهدید های ایالات متحده آمریکا قصد دارد قدرت نیروی هسته ای خود را بیش از این افزایش دهد.

به نقل از اين بيانيه، دولت ما موضع اصولی خود را که نشان دهنده مسیر جدید برای کره شمالي است را اعلام نموده است.
در این بیانیه آمده است: "تا زمانی که تهدید هاي هسته ای از سوی ایالات متحده آمریکا و سربازان آنها وجود دارد، ما نیز توانایی های دفاعی و "نیروی اتمی" خود به عنوان هسته اصلی این توانایی را پيشرفت مي دهيم، اين اقدام در برابر خطرات دشمن صورت مي گيرد.

در بیانیه با اشاره به آزمایش موفقیت آمیز بمب هیدروژنی ماه سپتامبر گذشته، اين آزمايش را يک "پیروزی بزرگ" براي کره شمالی به عنوان " قدرت هسته ای " به سطح جهان معرفی نمود.

این اواخر خطر جنگ در شبه جزیره کره و در زمینه اختلافات بین کره شمالی و آمریکا که متحد کره جنوبی محسوب می شود ، بیشتر شده است. ارتباطات پیونگ یانگ و سئول به همین خاطر به ناچار وخیم تر شده ، علی رغم اینکه مون جائه این که در ماه می به مقام ریاست جمهوری کره جنوبی رسید قول داد، اوضاع در این شبه جزیره را بهبود می بخشد. به بهانه تهدیدات از طرف آمریکا، کره شمالی ، علی رغم تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد توسعه ی برنامه ی موشکی و هسته ای خود را توسعه می دهد.

 

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала