ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مخالفت نیمی از مردم آمریکا با تصمیم ترامپ درباره اورشلیم

© REUTERS / Brian Snyderمخالفت نیمی از مردم آمریکا با تصمیم ترامپ درباره اورشلیم
مخالفت نیمی از مردم آمریکا با تصمیم ترامپ درباره اورشلیم - اسپوتنیک ایران
حدود نیمی از مردم آمریکا معتقدند که سفارت این کشور نباید از تل آویو به اورشلیم منتقل شود.

به گزارش اسپوتنیک، براساس نظزسنجی شبکه تلویزیونی "سی ان ان" 49 درصد مردم آمریکا مخالف انتقال سفارت این کشور از از تل آویو به اورشلیم هستند.
در اوایل ماه دسامبر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و دستور آمادگی مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو به اورشلیم را صاد کرد. این تصمیم ترامپ با واکنش مثبت اسرائیل و واکنش منفی بسیاری از کشورهای جهان روبرو شد.
براساس نظر سنجی صورت گرفته؛ 44 درصد از شرکت کنندگان در این نظر سنجی با موافق تصمیم ترامپ بوده و 45 درصد نیز مخالف این تصمیم ترامپ رای دادند.همچنین نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که 49 درصد مخالف انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم بوده و 39 در صد نیز موافقت این انتقال هستند.
یک سوم شرکت کنندگان در این نظرسنجی اذعان دارند که آمریکا نباید جانب یکی از دو کشور اسرائیل و یا فلسطین را بگیرد. با این وجود در میان رای دهندگان 24 درصد خواهان جانب داری آمریکا از اسرائیل هستند و تنها 2 درصد فلسطین را ترجیح دادند.
این نظرسنجی از 14 تا 17 دسامبر و با شرکت 1001 نفر آمریکایی برگزارشد.
پیش از این مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آرا علیه تصمیم ترامپ در به رسمیت شتاختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل رای داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو به اورشلیم را مهیا سازد. این اقدام برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عرب و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است. 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала