فواید هوای سرد برای تندرستی

© Sputnik / Vladimir Astapkovichفواید هوای سرد برای تندرستی
فواید هوای سرد برای تندرستی - اسپوتنیک ایران
Telegram
خواب راحت و اثرات مثبت روحی –روانی را هوای سرد به شما هدیه می کند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به تحقیقات انجام شده هوای سرد می‌تواند فواید سلامتی گوناگونی داشته باشد.

یکی از روش هایی که می تواند در به خواب رفتن راحت‌تر کمک کند، کاهش دمای اتاق است. محققان می‌گویند افراد مبتلا به کم خوابی بهتر است در اتاقی با دمای 15 تا 19 درجه بخوابند تا خواب عمیقی تجربه کنند. بر همین اساس، هوای سرد می تواند در هر چه راحت‌تر به خواب رفتن شما موثر باشد.

 اثرات مثبت روحی روانی

متاسفانه فصل سرد بسیاری از افراد را دچار افسردگی می‌کند، اما تحقیقاتی نشان داده است که روزهای سرد سال به اندازه ای که تصور می‌شود نامطلوب نیستند.

پیاده روی در هوای سرد زمستان به دلیل صرف انرژی بیشتر در افراد باعث سوزاندن کالری بیشتر می شود و نسبت به هوای گرم تابستان بیشتر کاهش وزن صورت می گیرد

همچنین هوای سرد قوه تفکر و درک استعاره‌ها را در افراد افزایش می‌دهد و انعطاف‌پذیری و خلاقیت آنها را بالا می‌برد.

 سوزاندن کالری بیشتر

در بدن انسان دو نوع چربی سفید و قهوه ای یافت می شود. در شرایطی که چربی سفید بزرگترین ذخیره انرژی در بدن است، چربی قهوه ای برای تولید گرما کالری مصرف می کند.

همچنین پیاده روی در زمستان و در هوای برفی به دلیل صرف انرژی بیشتر در افراد باعث سوزاندن کالری بیشتر می شود و نسبت به هوای گرم تابستان بیشتر کاهش وزن صورت می گیرد.

 قدرت تفکر بهتر

گلوکز موجود در بدن انسان به چابکی ذهنی و تنظیم دمای داخلی بدن کمک می کند. از این رو، هنگامی که در آب و هوای گرم یا سرد قرار دارید، گلوکز موجود در بدن برای تنظیم شرایط وارد عمل می شود.

کاهش التهاب عضلات

طی یک مطالعه، سه روش درمانی روی گروهی از دوندگان مورد استفاده قرار گرفت که سرما درمانی یا کرایوتراپی، دور فروسرخ (به نام حرارت درمانی نیز شناخته می شود) و روش سنتی استراحت را شامل می شد.

پوست بدون جوش

هوای سرد می تواند به عنوان یک جمع کننده عمل کرده، منافذ پوست را تنگ‌تر کرده، احتمال انسداد را کاهش داده و از این رو کمتر مستعد شکل گیری جوش خواهید بود.

جذب ویتامین د

قدم زدن در هوای سرد سبب جذب ویتامین د از طریق پرتوهای خورشید و همینطور افزایش استحکام استخوان ها می شود. گفتنی است این پیاده روی اگر به مدت 15 دقیقه در روز باشد، تمام نیاز فرد به جذب ویتامین د را تامین می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала