اعتراض رسمی وزیر خارجه ایران به اظهارات نیکی هیلی

© AP Photo / Brendan Smialowskiاعتراض رسمی وزیر خارجه ایران به اظهارات نیکی هیلی
اعتراض رسمی وزیر خارجه ایران به اظهارات نیکی هیلی - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیر کل آمریکا وزارت خارجه ایران در خصوص اعلام شکایت ظریف از نیکی هیلی بدلیل اظهاراتش علیه ایران گفت برخی اقدامات را در حال انجام داریم که ظرف هفته جاری رسانه‌ای خواهد شد که از جمله آنها اعتراض رسمی در این باره است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمد کشاورززاده مدیر کل آمریکای وزارت خارجه ایران در حاشیه نخستین کنفرانس تاریخ روابط خارجی ایران در جمع خبرنگاران در خصوص حکم دادگاه کانادایی در بلوکه کردن اموال ایران  با اشاره به اعتراض ایران گفت وکلای ما در حال پیگیری موضوع هستند. در سال 2012 دولت کانادا مصونیت کشوری ما را لغو کرد و ما عمل متقابل انجام دادیم.

وی افزود در حال حاضر هم ما و هم کانادایی ها مصونیت دیپلماتیک داریم به همین دلیل اموال دیپلماتیک ما هست و مشکلی نداریم. برخی اموال وابسته به برخی سازمانهای دولتی بوده که جزو اموال دیپلماتیک نبودند و درباره انها حکم صادر شده است.

کشاوررزاده در خصوص اعلام شکایت ظریف از نیکی هیلی بدلیل اظهاراتش علیه ایران گفت برخی اقدامات را در حال انجام داریم که ظرف هفته جاری رسانه ای خواهد شد که از جمله آنها اعتراض رسمی در این باره است.

کشاورزاده همچنین در خصوص در خصوص قتل شهروند ایرانی در آمریکا گفت: ما به طرق مختلف اعتراض خود را اعلام کرده ایم. دفتر ما در واشنگتن موضوع را پیگیری کرده و یادداشت داد. من نیز سفیر سوئیس را خواسته، اعتراض کردم و خواستار پیگیری موضوع شدم که در ملاقاتی که طی دو روز آینده با وی دارم حتما این موضوع را نیز پیگیری می کنم.

وی همچنین در خصوص حکم دادگاه آمریکایی درباره یک شهروند ایرانی-کانادایی به جرم دور زدن تحریم‌ها گفت: در مرحله اول ما تحریم‌ها را قبول نداشته و آنها را ظالمانه و غیر قانونی می‌دانیم و اگر اتباع ما در این زمینه محکوم شوند و علیه شان حکمی صادر شود را مردود می‌دانیم. بر همین اساس در حال پیگیری وضعیت اتباعمان هستیم که در کشورهای مختلف آمریکایی ها علیه شان اقامه دعوا کرده اند. برخی از این اتباع نیز خودشان وکیل گرفته و پیگیر امورشان هستند.

مدیر کل آمریکای وزارت خارجه ادامه داد این مورد را نیز در نمایندگی در واشنگتن و مرکز برررسی می‌کنیم.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала