ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

جنبش حماس آغاز انتفاضه سوم را اعلام کرد

© REUTERS / Suhaib Salemجنبش حماس آغاز انتفاضه سوم را اعلام کرد
جنبش حماس آغاز انتفاضه سوم را اعلام کرد - اسپوتنیک ایران
جنبش حماس فلسطین از آغاز انتفاضه سوم، پس از تصمیم آمریکا مبنی به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دبیر مطبوعاتی جنبش حماس عبداللطیف آلکانو، جنبش حماس فلسطین از آغاز انتفاضه سوم، پس از تصمیم آمریکا مبنی به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل خبر داد.

آلکانو گفت: "ما اعلام کردیم که انتفاضه سوم شروع شده است. این تظاهرات ادامه می یابد و به ایالات متحده فشار می آورد تا تصمیم خود را لغو کند. در نوار غزه، تظاهرات در چارچوب انتفاضه رشد می کنند. این انتفاضه سوم است."

او قول داد روز خشم جدیدی علیه تصمیم آمریکا شروع خواهد شد. این تظاهرات در کرانه غربی رود اردن و نوار غزه و اورشلیم ادامه خواهد یافت و ما در حال اعتراض در به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل هستیم و ما معتقدیم که اورشلیم پایتخت فلسطین است. ما امیدواریم که این تظاهرات بیشتر و بیشتر خواهد شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید  اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو  به اورشلیم را مهیا سازد. این اقدام برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عرب و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است. 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала