ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

جاگاریان: آزمایش های موشکی ایران ارتباطی به برجام ندارد

© Photo / Ministry of Foreign Affairs (Russia)جاگاریان: آزمایش های موشکی ایران ارتباطی به برجام ندارد
جاگاریان: آزمایش های موشکی ایران ارتباطی به برجام ندارد - اسپوتنیک ایران
سفیر فدراسیون روسیه در تهران برحام مجموعه ای از سازش ها برای همه کشورهای امضاء کننده دانست.

به گزارش اسپوتنیک، لوان جاگاریان سفیر فدراسیون روسیه در ایران گفت: در حال حاضر برخی از کشورهای امضاء کننده برجام اختلال هایی در اجرای آن به وجود آورده اند که با نارضایتی جدی روسیه روبرو است. سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه بارها نگرانی مسکو از سرنوشت برجام ابراز کرده است.
جاگاریان در رابطه با نگرانی های غرب و همچنین برخی از کشورهای منطقه به خاطر آزمایش های موشکی ایران گفت: لازم است این نگرانی ها در خارج از چارچوب برجام مورد بررسی قرار بگیرد به این دلیل که این آزمایش ها هیچگونه ارتباطی با برجام ندارند و ممنوعیتی علیه آنها موجود نیست.

در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود.

توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام:تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.

لغو تحریمها علیه ایران متناسب با اقدامات ایران برای از بین بردن برنامه هسته ای اش و در جهت منافع ملی آمریکا خواهد بود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала