اتحادیه عرب: جهان باید مرزهای فلسطین را به رسمیت بشناسد

© AFP 2022 / Khalil Mazraawiاتحادیه عرب: جهان باید مرزهای فلسطین را به رسمیت بشناسد
اتحادیه عرب: جهان باید مرزهای فلسطین را به رسمیت بشناسد - اسپوتنیک ایران
Telegram
اتحادیه کشورهای عربی خواستار به رسمیت شناختن مرزهای فلسطین طبق قطع نامه ۴ ژوئن سال ۱۹۶۷ با پایتخت اورشلیم شرقی ست.

به گزارش اسپوتنیک، دولت های عربی قصد دارند از شورای امنیت سازمان ملل بخواهند که تصمیم کاخ سفید مبنی بر به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل را بررسی نماید. این اتحادیه از مقامات آمریکایی نیز درخواست نمود که تصمیم خود را لغو کنند.
در عین حال کشورهای عربی در خصوص تعهد به روند صلح و حل و فصل درگیری بر پایه آشتی دو کشور را خواستار شدند. در اتحادیه دولت های عربی خاطر نشان کردند که جامعه بین الملل باید اسرائیل را مجبور کند که قطع نامه شورای امنیت را اجرا نماید و اشغال غیر قانونی تمامی زمین های فلسطینی و عربی از ۴ ژوئن سال ۱۹۶۷ را خاتمه دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو به اورشلیم را مهیا سازد. این اقدام برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عرب و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала