ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تشکیل کمپین کشورهای عربی علیه تصمیم آمریکا درباره اورشلیم

© Sputnik / Erhan Demirtasتشکیل کمپین کشورهای عربی علیه تصمیم آمریکا درباره اورشلیم
تشکیل کمپین کشورهای عربی علیه تصمیم آمریکا درباره اورشلیم - اسپوتنیک ایران
اتحادیه کشورهای عربی و سازمان همکاری اسلامی ، کمپین اطلاعاتی را برای روشن شدن خطرات تصمیم ترامپ در خصوص به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل برگزار می کنند.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه ای که در پایان جلسه شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه در قاهره صورت گرفت آمده است: « شورای اتحادیه کشورهای عربی با هماهنگی سازمان همکاری اسلامی به ژنرال دستور داد که کمپین اطلاعاتی بین المللی را برای مشخص شدن خطرات تصمیم آمریکا و همچنین اقدامات اسرائیل در اورشلیم در جهت جابه جایی عرب ها چه مسلمان و چه مسیحی از این شهر آغاز نماید.»

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو به اورشلیم را مهیا سازد. این اقدام برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عرب و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала