ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

درخواست عربستان از اتباع خود برای عدم حضور در تظاهرات ضد آمریکایی

© AP Photo / Omer Kuscuدرخواست عربستان از اتباع خود برای عدم حضور در تظاهرات ضد آمریکایی
درخواست عربستان از اتباع خود برای عدم حضور در تظاهرات ضد آمریکایی - اسپوتنیک ایران
همزمان با برگزاری تظاهرات‌های ضد آمریکایی در اردن، عربستان و بحرین، به بهانه حفظ سلامتی، از اتباعشان در این کشور خواستند تا از شرکت در تظاهرات‌ها خودداری کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، سفارتخانه‌های عربستان و بحرین در اردن به اتباع خود هشدار دادند که از مشارکت در تظاهرات‌های ضد آمریکایی و مخالفت با به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل خودداری کنند.
به نوشته روزنامه القدس‌ العربی، سفارت عربستان در اردن در صفحه توییتر خود نوشت که «از شهروندان عربستانی مقیم اردن و دانشجویان سعودی در دانشگاه‌های این کشور می‌خواهیم که از مکان‌های تجمع و راهپیمایی‌ها به خاطر حفظ جان خود دوری کنند».
سفارت بحرین در اردن نیز در بیانیه‌ای مشابه از شهروندان خود خواست تا از نزدیک شدن به مکان‌های تجمع و راهپیمایی‌های همبستگی‌آمیز با ملت فلسطین خودداری کنند.
کشورهای عربی و اسلامی از جمله اردن روز جمعه صحنه برگزاری تظاهرات‌های ضد آمریکایی در مخالفت با تصمیم ترامپ درباره اورشلیم بود اما طبق گزارش‌های خبری در چند ماهه اخیر، تحرکات عربستان سعودی و اظهاراتی که برخی مقامهای اسرائیلی مطرح کرده‌اند نشان از تمایل ریاض برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل دارد.
اخیرا عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی اعلام کرد که برای موضوع سازش با دولت اسرائیل منتظر اجرا شدن طرح موسوم به «طرح صلح عربی» است که ریاض مبتکر آن است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала