درخواست انتقال مقر سازمان ملل از نیویورک به اورشلیم

© AFP 2022 / Thomas Coexانتقال مقر سازمان ملل از نیویورک به اورشلیم
انتقال مقر سازمان ملل از نیویورک به اورشلیم - اسپوتنیک ایران
Telegram
مفتی مسکو خواستار انتقال مقر سازمان ملل از نیویورک به اورشلیم شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روسیه الیوم، آلبیر کرگانف، مفتی مسکو اعلام کرد: قدس، پایتخت فعلی سه دین آسمانی است و انتقال مقر سازمان ملل از نیویورک به اورشلیم امری منطقی است.
مفتی مسکو در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل خواستار انتقال مقر سازمان ملل از نیویورک به قدس شد.
وی در ادامه افزود: انتقال مقر سازمان ملل به این منطقه در اصل باید تمامی کشورها، ملت‌ها و فرهنگ‌ها را متحد کند.
در همین راستا، کرگانوف، از آمریکا خواست تا مسئولیت این اقدام را برعهده بگیرد و در این خصوص امت‌ها، فرهنگ‌ها و دین و مذهبشان را متحد کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو به اورشلیم را مهیا سازد. این اقدام برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عرب و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала