واکنش سرلشکر باقری به تغییر مکان سفارت آمریکا در اسراییل

© REUTERS / Stringer سرلشکر باقری : قدس متعلق به فلسطین و جهان اسلام است و آمریکا بداند که مسلمان جهان اسلام با اتحاد خود مانع از این حرکت خواهند شد.
سرلشکر باقری : قدس متعلق به فلسطین و جهان اسلام است و آمریکا بداند که مسلمان جهان اسلام با اتحاد خود مانع از این حرکت خواهند شد. - اسپوتنیک ایران
Telegram
سرلشکر باقری : قدس متعلق به فلسطین و جهان اسلام است و آمریکا بداند که مسلمان جهان اسلام با اتحاد خود مانع از این حرکت خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصمیم دونالد ترامپ مبنی مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به‌ عنوان پایتخت اسراییل گفت: قدس متعلق به فلسطین و جهان اسلام است و آمریکا بداند که مسلمان جهان اسلام با اتحاد خود مانع از این حرکت خواهند شد.

وی ادامه داد: دولت‌های اسلامی و عربی در حال حاضر در یک امتحان تاریخی و سرنوشت‌ساز قرار دارند و تاریخ درباره سکوت یا همراهی آنان با ملت‌های مسلمان علیه اسراییل قضاوت خواهد کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید  اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو به اورشلیم را مهیا سازد. این اقدام برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عرب و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала