ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تلاش نتانیاهو برای متعاقد کردن کشورها به پیروی از ترامپ

© AFP 2021 / MENAHEM KAHANAتلاش نتانیاهو برای متعاقد کردن کشورها به پیروی از ترامپ
تلاش نتانیاهو برای متعاقد کردن کشورها به پیروی از ترامپ - اسپوتنیک ایران
نخست وزیر اسرائیل از تماس‌های میان این کشور و کشورهای که می‌خواهند همانند آمریکا اورشلیم را به عنوان پایتخت به رسمیت بشناسند خبرداد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در سخنان خود در وزارت خارجه این کشور گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای همیشه با تاریخ ما پیوند خورده و ما نام وی را با افتخار اعلام می کنیم.

در حالیکه تصمیم ترامپ با واکنش منفی کشورهای جهان همراه شده، نتانیاهو مدعی شد: بسیاری از کشورها پا جای پای آمریکا در زمینه به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان ایتخت اسرائیل خواهند گذاشت و ارتباطات و تماس‌هایی در این خصوص در حال اجرا است.

نتانیاهو مشخصاً نام این کشورها را ذکر نکرد و عنوان داشت که برخی از کشورها ممکن است حتی قبل از این اقدام آمریکا که پیش بینی می شود چند سال به طول انجامد اقدام به انتقال سفارت شان از تل‌آویو به قدس کنند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید، اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو را به اورشلیم مهیا سازد. این اقدام رئیس جمهور آمریکا برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عرب و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است.

 

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала