ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

درخواست آمریکا از اسرائیل برای خویشتن داری درباره اورشلیم

© Sputnik / Vitaliy Belousovدرخواست آمریکا از اسرائیل برای خویشتن داری در مورد اورشلیم
درخواست آمریکا از اسرائیل برای خویشتن داری در مورد اورشلیم - اسپوتنیک ایران
مقامات آمریکا از دولت اسرائیل خواستند تا از میزان استقبال نسبت به تصمیم واشنگتن مبنی بر انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به اورشلیم بکاهد و خویشتن دار باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، بر اساس سند وزارت خارجه آمریکا در تاریخ 6 دسامبر، دیپلمات‌های آمریکایی در اسرائیل ابلاغیه ای از سوی واشنگتن دریافت کردند که براساس آن آمریکا از دولت اسرائیل خواسته تا از شدت واکنش خود نسبت به تصمیم آمریکا مبنی بر انتقال سفارتش از تل‌آویو به اورشلیم بکاهد.

بر اساس این سند مسئولان آمریکایی پیش بینی کردند که واکنش هایی در قبال این تصمیم در خاورمیانه و جهان نشان داده شود و این مسئله تاثیراتی بر هیئت های دیپلماتیک آمریکا در خارج از کشور خواهد گذاشت.

این سند که به سفارتخانه های آمریکا در لندن، پاریس، برلین، رم و بروکسل ارسال شده تاکید دارد که اورشلیم همچنان محور مذاکرات در خصوص اوضاع نهایی میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها محسوب می‌شود و دو طرف باید میزان حاکمیت اسرائیل بر اورشلیم را طی مذاکرات مشخص کنند.

این سند همچنین تاکید دارد که دولت آمریکا اقدامات جسورانه‌ای در این خصوص اتخاذ می کند اما این اقدامات در صورتی که تلاش‌های مربوط به تحقق صلح در نهایت موفقیت آمیز باشد مطلوب خواهد بود.

سند دیگری که از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شده به تشکیل یک کارگروه داخلی اشاره دارد که مسئولیت پیگیری تحولات بین‌المللی بعد از تصمیم واشنگتن مبنی بر به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل را برعهده دارد.دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید، اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو را به اورشلیم مهیا سازد. این اقدام رئیس جمهور آمریکا برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عرب و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است.

 

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала