ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تحویل جسد صالح به خانواده اش

© Sputnik / Anton Denisov / ورود به گالری تصاویرعلي عبد الله صالح
علي عبد الله صالح - اسپوتنیک ایران
حوثی های یمن جسد صالح را در صورت درخواست به خانواده اش تحویل خواهند داد.

به گزارش اسپوتنیک، شورشیان حوثی جنبش "انصارالله" ، چهارم دسامبر خبر کشته شدن رئیس جمهور سابق یمن علی عبدلله صالح را اعلام کردند. فیلمی از جسد خونین رئیس جمهور سابق کشور از شبکه تلویزیون رسمی یمن پخش شد. حزب صالح نیز خبر مرگ وی را تأیید کرد.

حلیمه جعفر عضو دفتر سیاسی جنبش حوثی ها به نام «انصارالله» اعلام نمود که در صورت درخواست خانواده صالح، جسد رئیس جمهور سابق به آنها تحویل داده خواهد شد. پورتال خبری سعودی «خبر آجل» گزارش داد که حوثی ها شرایط خود برای تحویل جسد صالح به خانواده او را مطرح کردند. شرط آنها این است که تاریخ دفن صالح اعلام نشود. فقط با قبول این شرط جسد او تحویل داده خواهد شد.

جعفر اعلام نمود:«هیچگونه مخالفتی با تحویل جسد صالح  نشده است. این یک موضوع نو است. احتمالا خانواده او تحویل جسدش درخواست خواهند کرد. ما هیچگونه شرطی در این رابطه مطرح نکردیم. این موضوع در آینده نزدیک حل و فصل خواهد شد. ما قصد نداریم جسد را نگه دارم و یا آن را تحویل ندهیم و یا دفن نکنیم».

در یمن از سال 2014 درگیری داخلی  ادامه دارد. در یک طرف این نزاع شورشیان حوثی جنبش شیعه " انصارالله" و بخشی از ارتش وفادار به رئیس جمهور سابق علی عبدالله صالح و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی  قرار دارند. از سال 2015 ائتلاف عربی به ریاست عربستان سعودی پشتیبانی نظامی از نیروهای دولتی را برعهده دارند. به نظر می رسد ، ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند به طور غیر رسمی حمایت می کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала