ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

واکنش وزارت خارجه ایران به اظهارات مشاور ترامپ

© AFP 2021 / Atta Kenareواکنش وزارت خارجه ایران به اظهارات مشاور ترامپ
واکنش وزارت خارجه ایران به اظهارات مشاور ترامپ - اسپوتنیک ایران
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: اگر تلاش ها و فداکاری های اخیر ایران در مقابله با تهدیدات تروریستی و افراط گرایی در منطقه نبود ، خیابان های آمریکا شاهد ترور و اقدامات خشونت آمیز از سوی گروه های افراط گرا بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات اخیر «جارد کوشنر» مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا در نشست مرکز سیاست خاورمیانه در مؤسسه بروکینگز و اتهامات وی به ایران این اتهامات را ناشی از سرخوردگی و ناراحتی مقامات آمریکایی خواند.
بهرام قاسمی گفت: اگر تلاش‌ها و فداکاری‌های اخیر جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تهدیدات تروریستی و افراط‌گرایی در منطقه و از جمله کشورهای عراق و سوریه نبود، خیابان‌های آمریکا هم اکنون شاهد ترور و اقدامات خشونت‌آمیز از سوی گروه‌های افراط‌گرا بود و بدین جهت جامعه جهانی می‌بایست قدردان فداکاری‌ها و سیاست‌های اصولی و عقلایی ایران در راستای مقابله با جریان‌های افراط‌گرا و تروریستی در منطقه باشد.
قاسمی ادامه داد: انتساب جمهوری اسلامی ایران به تجاوزگری و افراط‌گرایی از سوی مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا، در واقع واکنش توأم با ناراحتی، سرخوردگی و افسردگی مقامات آمریکایی در قبال تلاش‌های ایران در مقابله با تروریسم بوده و آنان را متوسل به بهانه‌های واهی علیه جمهوری اسلامی ایران کرده و بدین ترتیب بقای خویش را در ایجاد فضای تنش آلود علیه جمهوری اسلامی در منطقه می پندارند.
سخنگوی وزارت خارجه ایران تاکید کرد: این اتهامات واهی در حالی صورت می‌گیرد که ایران بهترین روابط را با همسایگان خود در منطقه دارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала