ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

وزیر خارجه قطر: آنچه شش ماه پیش بر سر قطر آمد، حال برای لبنان تکرار می شود

© REUTERS / Naseem Zeitoonوزیر خارجه قطر: آنچه شش ماه پیش بر سر قطر آمد، حال برای لبنان تکرار می شود
وزیر خارجه قطر: آنچه شش ماه پیش بر سر قطر آمد، حال برای لبنان تکرار می شود - اسپوتنیک ایران
وزیر امور خارجه قطر در سخنانی معنادار بدون اشاره مستقیم به عربستان سعودی گفت آنچه که 6 کاه پیش بر سر قطر آمد، حالا بر سر لبنان می آید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از عصر ایران، "شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی" وزیر امور خارجه قطر که به واشنگتن سفر کرده است، بدون نام بردن از عربستان سعودی در انتقادی مستقیم از سیاست سعودی ها در منطقه، دولت ریاض را به در پیش گرفتن رهبری بی مسئولیت و تلاش برای وادار کردن دیگران به اطاعت محض متهم کرد.
او گفت: " ما شاهد رهبری بی‌ملاحظه و بی‌مسئولیتی هستیم که سعی دارد کشورهای دیگر را به اطاعت محض از خود وادار کند.. چیزی که شش ماه پیش در قطر اتفاق افتاد اکنون در لبنان در حال وقوع است و آن تلاش برای وادار کردن کشورهای کوچک تر به تسلیم است."
وزیر امور خارجه قطر که در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود که عربستان سعودی و امارات عربی متحده باید درک کنند که هیچ کشوری حق دخالت در مسایل داخلی کشورهای دیگر را ندارد.
عربستان سعودی به همراه امارات متحده عربی و بحرین و مصر از ماه ژوئن گذشته دولت قطر را تحت محاصره همه جانبه قرار داده و با گذاشتن پیش شرط هایی برای رفع محاصره، از دولت دوحه خواسته اند تا در روابط خود با جمهوری اسلامی ایران تجدید نظر کند. دولت دوحه اما تا کنون در برابر خواست همسایگان عرب خود مقاومت کرده است.
عربستان سعودی دولت قطر را به داشتن رابطه با گروه هایی چون حزب الله و حماس متهم کرده و خواستار قطع این روابط است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала