ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ادعای سازمان سیا در مورد ارتباط بن لادن با ایران

© AP Photo / Anonymousادعای سازمان سیا: ایران با بن لادن در ارتباط بوده
ادعای سازمان سیا: ایران با بن لادن در ارتباط بوده - اسپوتنیک ایران
سازمان سیا در جدیدترین اسناد منتشره خود مدعی ارتباط سرکرده سابق القاعده با ایران شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در جدیدترین اسناد خود که آن را به تازگی منتشر کرده، مدعی ارتباط سرکرده سابق گروه تروریستی القاعده با ایران شده است.
طبق این ادعای بی‌اساس ارتباط اسامه بن لادن، سرکرده سابق القاعده با ایران، پیچیده‌تر و نزدیک‌تر از آنی بوده است که پیشتر در خصوص آن صحبت شده بود. رسانه‌های غربی از جمله روزنامه گاردین انگلیس مدعی شده‌اند یک سند 19 صفحه ای، حاکی از ارتباط نزدیک ایران با القاعده وجود دارد.
در این اسناد آمده که ایران به گروه القاعده پیشنهاد حمایت مالی و تسلیحاتی و نیز آموزش اعضای این گروه را در پایگاه‌های حزب الله در لبنان، در برابر هدف قرار دادن منافع آمریکا در عربستان و کشور‌های حوزه خلیج فارس داده است.
گفتنی است دستگاه اطلاعات مرکزی آمریکا 470 هزار سند را در خصوص اسامه بن لادن، سرکرده پیشین القاعده به تازگی منتشر کرده است. گفته شده این اسناد پس از حملاتی که نیروی دریای آمریکا در سال 2011 به مجتمع وی در پاکستان انجام داده بود، بدست آمده است.
همچنین شایان ذکر است، دستگاه‌های اطلاعاتی غرب و به خصوص آمریکا تلاش دارند با مرتبط کردن ایران به گروه‌های تروریستی در منطقه، تهران را به مداخله در امور کشور‌های دیگر متهم کنند و انتشار این اسناد نیز در راستای همین برنامه صورت گرفته است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала