ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

جاسوس شوروی و قتل کندی

© AP Photoافشای اسناد محرمانه پرونده قتل کندی
افشای اسناد محرمانه پرونده قتل کندی - اسپوتنیک ایران
اسرار سال 1963 افشا خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به « تویت» رئیس جمهور آمریکا در سایت تویتر، دونالد ترامپ اعلام نمود که اسناد محرمانه مرتبط با قتل جون کندی رئیس جمهور 35 ساله آمریکا را فاش خواهد ساخت.

وی نوشت:«در صورت دریافت اطلاعات آتی، من به عنوان رئیس جمهور اجازه افشای اسناد محرمانه در خصوص قتل جون کندی را صادر خواهم کرد. این اسناد برای مدت طولانی از حالت محرمانه برخوردار بودند».

بیست و ششم ماه اکتبر آرشیو ملی باید حدود 3100 سند سازمان سیا و «اف بی آر» در باره تراژدی سال 1963 را از حالت محرمانه خارج سازد. این تراژدی با قتل جون کندی رئیس جمهور وقت آمریکا مرتبط است. مطابق با گزینه رسمی، لی هاروی اوسوالد از دسته تفنگداران دریایی قاتل اعلام شده است. اما بحث ها در باره اینکه آیا او واقعا کندی را به قتل رساند تا کنون ادامه دارد.

اوسوالد در سال 1959 در سن 19 سالگی به اتحاد شوروی آمد و درخواست شهروندی شوروی کرد. الکساندر میخائیلوف عضو شورای سیاست خارجی و دفاعی روسیه در این خصوص گفت:«من افرادی را می شناسم که با اوسوالد در زمانی که او در شوروی بود ملاقات کردند. نوسنکو مأمور اطلاعاتی شوروی در زمان یکی از مأموریت های کاری به عنوان متخصص صنعت کشتی سازی به ژنو رفت و از سازمان سیا تقاضای پناهندگی کرد که مدتها بود با آن همکاری می کرد. اما نوسنکو فقط در چارچوب موضوعاتی با اوسوالد همکاری می کرد که هیچگونه ارزشی نداشت.

طی مدتی که اوسوالد در شوروی قرار داشت، بعید بود انتظار داشت که او تصمیم بگیرد رئیس جمهور آمریکا را به قتل برساند».

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала