حمله به دفتر حافظ منافع ايران

© AFP 2022 / Nicholas Kammحمله به دفتر حافظ منافع ايران
حمله به دفتر حافظ منافع ايران - اسپوتنیک ایران
Telegram
عده اى ناشناس در پى راهكار جديد ترامپ به دفتر حافظ منافع ايران حمله ور شدند

به گزارش اسپوتنيك، به نقل از ايرنا ، ساعت ٤ و نيم صبح به وقت محلى عده اى با سنگ و تفنگ بادى به سمت دفتر حافظ منافع ايران در واشنگتن حمله كرده و شيشه هاى اين دفتر را شكستند. 

اين افراد که به نظر می رسد در سایه نفرت پراکنی های مقامات ترامپ  به این اقدام دست زده اند.

چندی پیش هم این افرادی در سایه القائات این شبکه ماهواره ای، در تهران به شکستن شیشه های چند بانک در شمال تهران اقدام كرده  بودند که توسط نیروی انتظامی بازداشت شدند.

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا جمعه شب و برغم آنکه آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون هشت بار پایبندی ایران را به برجام اعلام کرده، با اعلام راهبرد جدید واشنگتن در قبال تهران، پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید نکرد و به رغم تلاش های جامعه جهانی به ویژه اروپا از تایید آن امتناع کرد 

این اقدام جدید ترامپ با اعتراض بسیاری از کشورها، نهادها و مقامات بین المللی و محافل سیاسی مواجه شده است

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بلافاصله در واکنشی قاطعانه به ترامپ اعلام کرد: برجام یک توافق دوجانبه نیست و به هیچ کشوری تعلق ندارد و رئیس جمهور هیچ کشوری نمی‌تواند به آن پایان بدهد

موگرینی تاکید کرد: جامعه بین المللی و اروپا نمی توانند قبول کنند که یک توافق هسته ای را که کار می کند و نتیجه داده است، منتفى كنند. آژانس بین المللی انرژی اتمی هشت بار تایید کرده که ایران تعهدات خود را انجام داده و هیچ یک از تعهدات مذکور در توافق نقض نشده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала