حمله ترامپ به صدراعظم آلمان

© AFP 2022 / Saul Loebحمله ترامپ به صدراعظم آلمان
حمله ترامپ به صدراعظم آلمان - اسپوتنیک ایران
Telegram
دونالد ترامپ اظهارات صدراعظم آلمان درباره حل دیپلماتیک بحران کره شمالی را با خشم پاسخ داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اینترنتی اکسپرس نوشت؛ پس از آنکه «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان از ترامپ خواست تا از تشدید بحران در شبه جزیره کره خودداری کند، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با حمله‌ای لفظی پاسخ وی را داد.
مرکل که یکی از منتقدان اصلی جنگ لفظی میان واشنگتن و پیونگ یانگ است، راه حل نظامی برای پایان دادن به مناقشه موجود بر سر کره شمالی را رد کرد و خواستار حل دیپلماتیک این بحران شد.
زمانی که خبرنگاران نظر دونالد ترامپ را درباره اظهارت مرکل پرسیدند او با سخنانی سرشار از خشم گفت: اجازه دهید او درباره آلمان اظهار نظر کند.
در هفته‌های اخیر، کره شمالی و آمریکا لفاظی‌ها علیه یکدیگر را افزایش دادند و ترامپ، کره شمالی را تهدید کرد با «آتش و خشم» مواجه خواهد شد. پیونگ یانگ نیز در مقابل وعده داد به جزیره گوام —که دو پایگاه نظامی آمریکا در آن مستقر است- حمله خواهد کرد.
تشدید تنش‌ها میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، موجب واکنش برخی کشور‌های اروپایی از جمله آلمان و اتریش شد که خواستار خویشتنداری دو طرف شده‌اند. «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان، جمعه تاکید کرد موضوع کره شمالی راه حل نظامی ندارد.
اتحادیه اروپا امروز، جلسه‌ای فوق العاده به ریاست «فدریکا موگرینی»، مسئول ارشد سیاست خارجی این اتحادیه، تشکیل می‌دهد تا تحولات شبه جزیره کره را بررسی کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала